021 - 41959
وبلاگ
         

گلدوزی چیست و چه تفاوتی با تکه دوزی دارد ؟
از دیرباز تا کنون گلدوزی شیوه ای مرسوم جهت اجرای طرح و نوشته بر روی بافت پارچه بوده است . این شیوه از حالت دستی و محدود در گذشته ، امروزه به صورت صنعتی و گسترده در کارگاه های بزرگ با تجهیزات و چرخ های گلدوزی پیشرفته تبدیل شده است .
در شکل صنعتی از گلدوزی جهت برندینگ سازی محصولات و هدایای تبلیغاتی از جمله : کلاه تبلیغاتی ، تی شرت تبلیغاتی ، پیش بند تبلیغاتی ، لباس و لباس کار تبلیغاتی و ... استفاده می شود .
گلدوزی عملی است که طی آن بر روی پارچه طرح هایی برجسته دوخته می شود که جنس نخ ها بسته به ظرافت و میزان پر بودن طرح بین نخ ابریشمی ، نخ اکرلیک یا نخ معمولی متغیر است .در ابتدا طرح هایی معمولی و با جزئیات کمتری قابلیت اجرا بر روی پارچه را داشتند اما با پیشرفته شدن دستگاه ها و چرخ های گلدوزی دقت و ظرافت اجرای دوخت بر روی هدایای تبلیغاتی بیشتر شد بطوریکه حتی این دستگاه ها قابلیت دوخت چندین محصول در آن واحد را دارند.
از مزایای گلدوزی ، ماندگاری دائمی آن است و مادامی که از هدیه تبلیغاتی استفاده می شود طرح و لوگوی گلدوزی شده کارایی خود را دارد.
دیگر مزیتی که گلدوزی نسبت به سایر چاپ ها دارد این است که تعداد رنگ بکار رفته در طرح ، تاثیری در قیمت تمام شده آن ندارد و تنها میزان تراکم کار و اصطلاحا تعداد سوزنی که می خورد محاسبه می گردد.
نکته حائز اهمیت این است که انجام عمل گلدوزی اصولا قبل از دوخت سفارش صورت می گیرد و در غیر اینصورت زمان زیادی برای منتاژ کار بر روی دستگاه به خود اختصاص می دهد که کاری خارج از حوصله است(اما نشدنی نیست).
اگر بدنبال چاپی ماندگار که پا به پای هدیه تبلیغاتی اهدایی شما عمر کند هستید و همچنین قیمت مناسبی نیز داشته باشد ، گلدوزی انتخابی مناسب است.
از انواع گلدوزی می توان به نوع پفکی(برجسته) اشاره کرد که در داخل فضای مورد نظر از فوم استفاده می شود و شکل ظاهری بهتری نسبت به گلدوزی های ساده و تخت دارد .
چه زمان از تکه دوزی استفاده می کنیم ؟
گاهاً طرح مورد نظر برای اجرا بصورت گلدوزی از سایز متعارف خارج بوده و مثلا برای فضایی در پشت لباس با سایز بزرگتر استفاده می شود . در صورتیکه گلدوزی در سایز بزرگتر اجرا شود سبب جمع شدن پارچه و ایجاد ظاهری نامناسب می نماید . بنابراین گلدوزی بر روی پارچه ای دیگر اجرا شده و سپس با برش لیزر پارچه جدا و از طریق دوخت در اطراف تکه بر روی پارچه اصلی اجرا می شود .ارتباط با مشتری
اطلاعات تماس
©2016 Pardis Gifts Group, All Right Reserved